KLAIPĖDOS REGOS UGDYMO CENTRAS

 Biudžetinė įstaiga, Baltijos pr. 31, LT-94130 Klaipėda, tel./faks.: (8 46) 34 60 33, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 300044804 
Klaipėdos herbas

PATVIRTINTA

Klaipėdos Regos ugdymo centro

direktoriaus 2024 m. kovo 19 d.

įsakymu Nr. V-40

 

 

KLAIPĖDOS REGOS UGDYMO CENTRO

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ  PROJEKTO ,,SUSITIKIMAI SU ŠVYTURIAIS“ FOTOGRAFIJŲ  NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 1. Projekto aktualumas. Lietuvos vidaus vandenyse ir jūroje yra 7 švyturiai. Jie skirstomi į jūrinius ir vidaus vandenų, todėl švyturiai skirtingi: 4 jūriniai – Nidos, Juodkrantės, Klaipėdos ir Šventosios ir 3 vidaus vandenų, esantys Kuršių mariose – Uostadvario, Ventės rago ir Pervalkos. 2024-ieji Klaipėdoje paskelbti švyturių metais, pažymint Šiauriniame mole stovėjusį Baltojo švyturio atminimą. 1884 m. atidarytas ir iki antrojo pasaulinio karo stovėjęs 8,5 m. baltasis švyturys, pagal savo pirminę funkciją buvo orientyras sugrįžtantiems laivams ir jūrininkams, tai buvo ir senosios Klaipėdos traukos objektas. Baltasis švyturys laikytinas vienu didžiausių Lietuvos, kaip jūrinės valstybės simbolių.
 2. Respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio  amžiaus vaikų projekto ,,Susitikimai su švyturiais“ nuostatai reglamentuoja tikslą, uždavinius, dalyvius, fotografijų pateikimo ir organizavimo tvarką. 

           Kūrybinių fotografijų projekto nuostatai skelbiami Klaipėdos regos ugdymo centro tinklalapyje –  www.ruc.lt ir  www.facebook.com  grupėje „Auklėtoja auklėtojai“ (idėjos, darbeliai, pamokėlių planai).

 1. Projekto organizatoriai: Klaipėdos regos ugdymo centro ikimokyklinio ugdymo mokytoja Evelina Spiriūtė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Gabrielė Kinčė, socialinė darbuotoja Alina Glybina.
 2. Projektą koordinuoja: Klaipėdos regos ugdymo centro Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Vaišvilienė, Socialinio ugdymo skyriaus vedėja  Regina Viršilienė.
 3. Projektas skirtas paminėti Baltojo švyturio 140-ąsias metines.
 4. Projekto trukmė: nuo 2024 m. gegužės 20 d. iki 2024 m. rugsėjo 20 d.

 

II SKYRIUS

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

 1. Tikslas: naudojant  meninės fotografijos raiškos būdus, įtraukti vaikus, šeimas ir mokytojus į jūrinio paveldo įamžinimą ir puoselėjimą.
 2. Uždaviniai:

         7.1. skatinti vaikų, tėvų, mokytojų kūrybiškumą ir saviraišką;

         7.2. plėsti vaikų, tėvų, mokytojų žinias apie savo krašto istoriją, jūreivystės vystymosi kelią ir jūrinės valstybės simbolius;

        

 

         7.3. plėtoti kūrybinį ir pažintinį bendradarbiavimą tarp  Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų.

III SKYRIUS

 PROJEKTO DALYVIAI

 

 1. Projekto dalyviai: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokyklų vaikai, tėvai, mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai.

 

IV SKYRIUS

PROJEKTO ORGANIZAVIMO TVARKA

 

 1. Dalyvavimo tvarka:

        9.1. vaikai kartu su  šeima, pedagogais  aplanko pasirinktą švyturį, aptaria, kodėl žmonės juos statė, kokia švyturio funkcija, kaip švyturys padeda sugrįžtantiems laivams  ir t.t.

        9.2. vaikai fotografuojasi prie  švyturio (švyturys turi matytis fotografijoje);

 1. Norintys dalyvauti projekte užpildo anketą iki  2024-09-20 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYGqKR-Wm9o_eoKhmBoYhVKznosNIo0HKYlCfrbMjepoGpTg/viewform

       11.Projektui pateikiamos kokybiškos, ryškios nuotraukos, JPG formatu ir keliamos į uždarą  https://www.facebook.com/groups/805776971486532 grupę: ,,Susitikimai su švyturiais“ , nurodant įstaigos pavadinimą, miestą, vaiko vardą, amžių, švyturio pavadinimą, pedagogo vardą ir pavardę. Pasibaigus projektui bus sukurta ir įkelta į internetinę svetainę www.ruc.lt virtuali knyga ,,Susitikimai su švyturiais“.

 1. Projektui pateikiamos ne daugiau kaip 3 nuotraukosiš vienos ugdymo grupės.
 2. Visi Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokyklų vaikų fotografijų parodos ,,Susitikimai su švyturiais“ dalyvavę pedagogai gaus Klaipėdos regos ugdymo centro padėkas ir metodinės veiklos pažymas. 

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 1. Autorius, pateikdamas nuotraukas projektui, patvirtina, kad yra šios nuotraukos autorius. Už autorinių teisių pažeidimus atsako nuotraukas pateikę asmenys. 
 2. Organizatoriai pasilieka teisę projekto dalyvių nuotraukas naudoti neatlygintinai, viešai publikuoti darbus, nurodant autorines teises.  
 3. Projekto  informavimo šaltiniai:

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Evelina Spiriūtė, el. paštas  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Gabrielė Kinčė , el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Vaišvilienė, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Socialiniai partneriai