KLAIPĖDOS REGOS UGDYMO CENTRAS

 Biudžetinė įstaiga, Baltijos pr. 31, LT-94130 Klaipėda, tel./faks.: (8 46) 34 60 33, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 300044804 
Klaipėdos herbas

TAIP, MANO RAŠTUI, MANO MIESTE! 

Spalio 15 dieną Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos aklųjų biblioteka, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras ir Klaipėdos regos ugdymo centras solidarizavosi ir Baltosios lazdelės dienai paminėti organizavo akciją „Taip, mano raštui, mano mieste!“

KAIP vyko ši akcija? Mažvydo alėjoje, pusvalandį skaitėme knygas brailio raštu arba rašėme brailio rašto mašinėle. Skaitymai vyko keliose alėjos vietose. Tiesiog atėjome, atsisėdome ir skaitėme/rašėme. Jei kas prieidavo ir kalbino, kalbėjomės, jei ne – tiesiog skaitėme. Šitaip siekėme atkreipti visuomenės bei žiniasklaidos dėmesį į neregių gyvenime kylančius sunkumus.

Planuojama, kad panašios akcijos, apimančios visą Lietuvą, vyktų kasmet. Šiemet pagrindinis akcentas buvo skirtas brailio rašto išsaugojimui ir neregių vaikų raštingumui.

Taigi, akcija „Taip, mano raštui, mano mieste“,  sukvietusi neregius burtis ir dalyvauti - pavyko. Renginys sulaukė didžiulo žiniasklaidos susidomėjimo. Neregiai beskaitantys ar rašantys brailiu sulaukė nemažai klausimų ypač iš spaudos atstovų. Smalsavo praeiviai, ypač vaikai. Juos domino, kodėl skaito, jei tai tik baltas popieriaus lapas ir nėra raidžių. Kaip galima skaityti pirštais liečiant iškilius taškelius? Ir juos neskaičiuoti, o išgauti prasmingą tekstą?

Akcija baigėsi, tačiau ne vienas praeivis dar ne kartą prisimins Mažvydo alėjoje knygas pirštais skaitančius žmones.